Úspechy

2014 (nov) Absolvent roka

V rámci každoročného mediamatického stretnutia študentov sa organizátori rozhodli spraviť verejné hlasovanie o najlepšieho absolventa roka. Do úzkeho výberu boli zaradení najlepší Mediamatici za posledných 6 rokov. Medzi nimi nominovali aj mňa. Nečakal som ale, že dostanem najviac hlasov vďaka projektom, ktoré som zrealizoval počas môjho štúdia.

2013 (dec) Magistro: Outdoor Adventure Movie (1.miesto)

Súťaž vyhlásená 11. Novembra, ktorá spočívala vo vložení dobrodružných záberov spolu s hudbou. Aplikácia Magistro automaticky všetko zostrihala do výsledného videa. Pre túto súťaž som vybral zábery s Islandu a snažil som pridať tie najpútavejšie. Prvých 100 videí s maximálnym počtom prezretia hodnotila odborná porota, ktorá vyhlásila prvých troch víťazov. 5.12.2013 vyhlásili výsledky. Moje videjko sa umiestnilo na krásnom prvom mieste :)
Výsledky spolu s videom sú zverejnené tu:

2013 (apr) Festival Tell it Quick (1. + 3. miesto)

Festival krátkych filmov tell it quick aj tento rok organizoval súťaž. Prihlásil som dva filmy. Ikaros a Drop of Life. Pôvodne som chcel pridať aj One man snow, ale nebola kategória do ktorej by sa toto video hodilo. Ikaros bol zaradený do sekcie experiment a drop of life medzi 5 sekundové filmy. Oba filmy boli ocenené. Ikaros skončil na 3. mieste a Drop of life zvíťazil vo svojej kategórií.
Tell it Quick

2013 (mar) Cineama 2013 krajské kolo (1.miesto)

Jedná sa o krajské kolo celoštátnej postupovej súťaže a prehliadky amatérskej filmovej tvorby CINEAMA 2013, kde som prihlásil do kategórie experiment film IKAROS. V piatok 22.3. sa konalo vyhodnotenie, kedy porota rozhodla, že film Ikaros získava 1.miesto a tak postupuje na celoštátne kolo.

2013 (feb) Biker & Canon Fotosúťaž (3.miesto)

Cyklistická fotosúťaž s voľnou tematikou. Prihlásili sme 6 fotografií z Islandu. Z týchto obsadila tretie miesto scénka z cesty, ktorá nám dala najviac zabrať (hlavne po psychickej stránke). Jedná sa o 56km dlhú cestu F862.

2012 (nov.) HoryZonty Film Editing Contest (1.miesto)

Súťaž v strihu surového ski-alpinistického materiálu bez zvuku. Výsledkom mal byť originálny, maximálne dvojminútový film, pričom štýl, žáner, použitie efektov, animácie, nahovorenie textu a podobne, neboli obmedzené. Môj zostrih som postavil na jedno minútovom rozprávaní o narušenej harmónií medzi mestom a prírodou. Kombinácia so skladbou spĺňala výsledok ktorý som chcel dosiahnuť. Zo všetkých prihlásených videí porota vybrala 8 najlepších a o víťazovi nechali rozhodovať publikum. Z 580 hlasmi sa mi podailo zvíťaziť. Druhý tesne za mnou zo 568 hlasmi.

2012 (okt) DOTZ tunning wheels video contest (1.miesto)

Spoločnosť DOTZ, ktorá je výrobcom diskov pre autá organizovala na FB video súťaž ktorá spočívala v zostrihaní zaujímavého športového videa. Šancu som uchopil a pridal moje obľúbené video. One man snow. Súťaž spočívala aj v zostavení 6 členného týmu, ktorý následne hodnotil konkurenčné videá. Bolo prihlásených len pár videí a pravdu povediac sa to veľmi nehýbalo. Na súťaž som skoro aj zabudol keď mi prišla správa,že ma vybrali ako víťaza. Bol som nesmierne rád, že ma vybrali, kedže som takto získal ako cenu GoPro Hero 3 Black, aj keď doručenie trvalo niekoľko mesiacov.

2012 Greenflow -súťaž ekoplagátov (2. miesto)

Greenflow je projekt, ktorý bol vytvorený na základe diplomovej práce. Jeho hlavným atribútom bola súťaž. Táto spočívala vo vytvorení Ekoplagátu, ktorý hodnotila odborná porota.

2012 (feb) 1.miesto Vimeo Weekend Project (winter action sports video)

Vimeo Weekend Project je organizácia, kde sa každý týždeň konala súťaž na určitú tému. Vo februári sa jeden týždeň konala súťaž na tému zimné akčné video. V požiadavkách bolo, aby toto video bolo niečo iné ako lyžovanie a snowboard. Pasovalo mi to presne do kontextu s mojim bicyklo-snežným videom. Neváhal som a video som prihlásil. Po týždni mi ohlásili, že som sa stal víťazom, čo veľmi potešilo nakoľko som dostal za prvé miesto GoPro2 kameru.

2011 3. miesto  Tell it quick festival (kategória videoklip)

Festival krátkych filmov, na ktorom som obsadil tretie miesto s mojou upútavkou na bakalársku prácu. Upútavku by som dal do inej kategórie, ale žiadna vhodná pre toto video sa nenašla. Napriek tomu tretie miesto potešilo.

2010 jún Fotolab Fotograf 2010 kat. šport (10.miesto)

Súťaž spočívala v odfotografovaní športovej momentky. Na fotografií sa nachádza môj dobrý kamarát Paľo. Neváhal uskutočniť krkolomný stunt, ktorý nemohol ináč dopadnúť, ako pádom. Ten bol ale kontrolovaný a Paľovi sa nič nestalo.

2010 3. miesto v Pinkbike life cycles movie súťaži

Súťaž v strihu vyhlásená tímom z life cycles filmu na pinkbike web stránke. Surové zábery z filmu boli voľne stiahnuteľné a úloha spočívala v správnom zostrihaní tak, aby nadchla porotu. Spravil som viacero zostrihov, no úspech mala práve tá alternatíva, v ktorej som najmenej veril. Povedal som si, že spravím aj humornú verziu, ktorá mala úspech u poroty ale  miestami bola veľmi kritizovaná divákmi. Osobne viem, že detaily neboli dotiahnuté do konca, a nie som 100% spokojný z výsledkom. No na druhej strane som rád, že z pomedzi 550 videí z celého sveta som sa ocitol na krásnom treťom mieste.

2010 youtube and sony erricson video contest

Požiadavka organizátora bolo uploadnúť video, ktoré zobrazovalo činnosť, ktorá človeka baví. Rozhodol som sa tam dať teda cyklistiku. Za vhodné video som považoval snežný zjazd na kopci Dubeň, ktorý mal aj jemný dej. Video sa osvedčilo a dostal som sa medzi 25 víťazov, ktorý dostali ceny od sony erricson.

2010 2. miesto v súťaži TLD EpicCam POV contest

Súťaž spočívala v natočení a zostrihaní videa, ktoré má umiestnenú kameru na hlave (point of view). Zhodou okolností som bol v Taliansku na bicykli kde som skúšal prototyp držiaka kamery (sony HDR-HC7) na hlavu. Toto video obsahovalo všetky časti potrebné do zaradenia do súťaže.

Víťazné video bolo to, ktoré získalo najviac hlasov.